Enter your keyword

Trychologia

Czym jest trychologia?

Trychologia jest nową dyscypliną nauki powstałą na styku dermatologii i kosmetologii. Daje odpowiedź na pytanie jak pielęgnować i utrzymywać włosy, skórę głowy w dobrej formie. Trychologia skupia się na higienie, pięknie i zabiegach kosmetycznych na skórę głowy i włosy. Dermatologia natomiast zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób skóry i nieprawidłowościami na niej występującymi. Pielęgnacja włosów to nie tylko dbanie o same włosy, lecz również dbanie o skórę głowy. Trychologiczne produkty zapewniają rozwiązanie każdego problemu dotyczącego włosów i skóry głowy.

Kto potrzebuje naszej pomocy?

Do trychologa powinni zgłaszać się wszyscy, którzy maja problemy ze skóra głowy i z włosami: nadmierne wypadanie włosów (powyżej 100 dziennie – zauważalne wypadanie), łojotok, łupież, zapalenie skóry głowy, słabe, cienkie włosy, łuszczyca. Szybka reakcja w wielu przypadkach wypadania włosów jest w stanie całkiem zahamować wypadanie i spowodować odrost nowych włosów.

Główne obszary, w których możemy ci pomóc:

  • Wypadanie włosów
  • Tłuste włosy
  • Łupież
  • Łuszczyca, sucha i odwodniona skóra i włosy
  • Słabe włosy
  • Uszkodzona struktura włosów
  • Postrzępione włosy

Główne zadania trychologii

Główne zadanie trychologa to szybka reakcja na problem dotyczący skóry głowy i włosów pacjenta. Odpowiednio wcześnie rozpoznając przyczynę można zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby a także doprowadzić do stanu zprzed choroby. Trycholog najpierw diagnozuje przyczynę choroby, następnie stosuje skuteczne preparaty lecznicze na miejsca schorzenia. W ciężkich przypadkach trycholodzy stosują cykliczne zabiegi trwające od kilku tygodni do kilku miesięcy. Środki stosowane przez trychologa składają się z naturalnych składników o intensywnym stężeniu adekwatnie do problemu.

Trychologia w naszym gabinecie

W momencie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych, trychologia umożliwia nam W naszym gabinecie stosujemy wysokiej jakości kosmetyki renomowanej włoskiej firmy VIVIPHARMA, wykorzystujące naturalne komponenty takie jak aktywne roślinne komórki macierzyste, aminokwasy pochodzenia roślinnego, antyoksydanty, fitosterole, polisacharydy, glikozoaminoglikany, złoto koloidalne, hydrolizowany 10% kolagen morski, fitostrogeny pochodzenia roślinnego, palma sabalowa, miłorząb japoński, naturalne olejki pochodzenia roślinnego, kwasy owocowe, składniki mineralne, naturalne witaminy, wyciągi z ziół o bardzo dużym stężeniu, które są akceptowane przez organizm i działają natychmiastowo.

Zabiegi trycholoiczne

Zabiegi trychologiczne są dostosowane do naturalnych procesów organicznych człowieka i mimo że mają zastosowanie zewnętrzne mają ogromny wpływ na hormony związane ze skórą głowy oraz z mieszkami włosowymi. W przypadku wypadania włosów, które może występować z wielu powodów środki trychologiczne hamują wypadanie a następnie stymulują mieszki do pracy i produkcji nowych zdrowych włosów. Przy okazji preparaty regulują gospodarkę hormonalną bez wnikania w hormony całego organizmu. Trycholog współpracuje głównie z lekarzami następujących specjalności: endokrynolog, alergolog, dermatolog, dietetyk.