Enter your keyword

cd_tutti_prodotti

Clinical Derm

Ważne jest, aby nasze głowy były czyste, ale równie ważne jest stosowanie odpowiedniego produktu.Linia Clinical Derm opracowana w laboratoriach Vivipharma wykorzystuje najnowsze zdobycze biotechnologiczne, jest skuteczną i bardzo bezpieczną kuracją trichologiczną spełniającą wymagania wszystkich rodzajów skóry głowy i włosów, może być równocześnie stosowana do ich codziennej pielęgnacji.

Mycie, oczyszczenie skóry głowy i włosów jest niezbędne ze względów estetycznych i dermatologicznych, aby usunąć kurz, łupież, łój i pot.

Nie jest prawdą, że codzienne mycie włosów jest szkodliwe lub że powoduje wzrost wypadania włosów.

Badania pokazują, że osoby z atopowym zapaleniem skóry głowy w jej warstwie rogowej posiadają uszkodzoną barierę naskórkową oraz bardzo dużą suchość i nadmierne złuszczanie naskórka. Farmako – toksykologiczne oraz dermatologiczne badania koncentrują się aktualnie na długotrwałym wpływie szkodliwych siarczanów SLS i SLES na warstwę skóry w ilości przekraczającej jej fizjologiczne możliwości.

W skórze zachodzą liczne procesy enzymatyczne nieodzowne w procesach fizjologicznych skóry. Jednym z najważniejszych enzymów w procesie wymiany warstwy rogowej jest SCTE (tryptic enzym warstwy rogowej), którego liczba ulega redukcji pod wpływem działania agresywnych środków myjących. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że również woda z kranu ze względu na wysoką zawartość soli wapnia i soli magnezu może być czynnikiem szkodliwym dla włosów. Sole te mają znaczący wpływ na twardość wody.  Osadzając się na włosach sprawiają, że włosy stają się twarde, szorstkie i matowe.

Środki chelatujące zawarte w linii Clinical Derm skutecznie wpływają na alkaliczność wody, zapobiegając powstawaniu wapiennych depozytów, które to depozyty powodują, iż nasze włosy stają się twarde, szorstkie i matowe. Ponadto zrównoważony i kojący wpływ preparatów Clinical Derm oraz doskonała ich tolerancja czyni je idealnym środkiem dla każdego rodzaju włosów i skóry głowy. Mogą być stosowane do codziennego mycia włosów.

Innowacyjna linia Clinical Derm zawiera wysoce bio – kompatybilne preparaty o poniższych właściwościach:

–  Doskonała wydajność produktów, które są dobrze tolerowane przez skórę, nawet, jeśli jest ona wrażliwa na detergenty.
–  Zawiera środki ochrony skóry w postaci specjalnych związków powierzchniowo- czynnych otrzymanych z materiału roślinnego, które tworzą barierę ochronną na skórze.
–  Nie zawiera niklu; alergia na nikiel jest najczęstszą przyczyną alergii kontaktowych oraz zapalenia skóry na świecie.
–  Nie zawiera szkodliwych związków SLS i SLES.
–  Zawiera katalazę żelaza – kluczowy enzym w dotlenieniu komórek w brodawce cebulki włosa; zapobiega on wypadaniu włosów.
–  Wykorzystuje innowacyjny składnik mineralny uzyskany z malachitu (Rodocrosite).
–  Posiada naturalne, nawilżające składniki pochodzące z białek roślin (kukurydzy, pszenicy) oraz zawierające olej z Meadowfoam – przywracają one równowagę, regenerujący skórę głowy i włosy.
–  Zawiera uzyskane na zimno ekstrakty glicerydów z nagietka, aloesu, męczennicy, pokrzywy i krwawnika, mające wzmacniający i stymulujący wpływ w kuracji skóry tłustej.
–  Będąca w składzie preparatów szałwia (Sage) i jałowiec (Juniper) – uspokajają, odświeżają, i dezodorują.
–  Najczystszy w swojej formie hydrolizowany 10% kolagen morski, przywraca elastyczność i odżywia skórę głowy.
–  Zawiera mocznik i alantoinę, które są wskazane w przypadku leczenia podrażnionej skóry głowy, łuszczycy i świądu.
–  Naturalnie, pachnące olejki eteryczne zawarte są w każdym produkcie linii Clinical Derm, ich właściwości aromoterapeutyczne są wykorzystywane w kuracjach tej linii.

Wszystkie produkty tej linii to produkty hipoalergiczne. Zostały przebadane klinicznie i stworzone w celu zminimalizowania ryzyka alergii. Nie zawierają one szkodliwego siarczanu sodu (SLES) oraz laurylosiarczan sodu (SLS). Nie zawierają również niklu.

CLINICAL DERM
Kuracja Przeciw Wypadaniu Włosów oraz wzmacniająca włosy

TREATMENT AGAINST HAIR LOSS FORTIFYING

Kuracja Clinical Derm Przeciw Wypadaniu Włosów zawiera Szampon ( 200 ml) i Lotion (50 ml). Dostarczają one istotnych czynników dla wzrostu włosa oraz zapobiegają wypadaniu włosów.
Ich unikalnym, innowacyjnym składnikiem jest ekstrakt z hematytu. Jest to minerał, wyjątkowo bogaty w żelazo ekstrakt z hematytu sprzyja wyższej podaży krwi, co w konsekwencji polepsza wchłanianie komponentów.
W Kuracji Clinical Derm Przeciw Wypadaniu Włosów osłabione korzenie otrzymują większą dawkę tlenu i składników odżywczych, wspomagając w ten sposób silniejszy wzrost i regenerując kondycję włosa.
Formuła Szamponu łączy w sobie delikatne działanie oczyszczające z działaniem troficznym, skutecznie wspomagającym wzrost włosa.

CLINICAL DERM
Kuracja Przeciw Łojotokowa

TREATMENT SEBORRHEA FOR HAIR

Sebum jest niezbędne, aby nasze włosy były wodoodporne, elastyczne i błyszczące, ale jeśli wytwarzane jest w zbyt dużej ilości, może spowodować łojotok. Nasze włosy staną się ciężkie, tłuste, łatwo będą się brudzić i mieć nieprzyjemny zapach. Użyj bardzo delikatnego Szamponu, który wraz z Lotionem jest skuteczny w usuwaniu sebum oraz zmniejsza jego nadmierne wytwarzanie.
Kuracja Przeciw Łojotokowi oferuje trzy specjalne szampony (200 ml), zawierające substancje pochodzenia roślinnego, normalizujące trzy rodzaje łojotoku:

–  Tłusty, którego gęste, zwarte sebum jest usuwane przez skoncentrowane ekstrakty z bluszczu i babki lancetowatej; powodujący, że włosy stają się lśniące i zdrowe.
–  Oleisty, którego płynne sebum rozmazuje się na skórze i włosach, jest ono usuwane przy pomocy substancji uzyskanych z białej pokrzywy wraz z dodatkiem siarki.
–  Płynny, który powstaje, gdy sebum miesza się z nadmiarem potu na skórze głowy. Skóra głowy jest w pełni oczyszczana przez działanie oczyszczające szałwii i jałowca.

Lotion Przeciw Łojotokowi – 50 ml (regulacyjny) dla trzech rodzajów sebum jest niezbędny do skorygowania pH skóry oraz absorbuje nadmiar sebum i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu tłuszczu. Już od pierwszych kilku zastosowań neutralizuje niepożądane zapachy skóry głowy i włosów oraz pozostawia je świeże i ożywione.

CLINICAL DERM
Kuracja Przeciw Łupieżowa – łupież tłusty i suchy

TREATMENT ANTI-DANDRUFF FOR HAIR

Łupież jest dość częstym problemem – statystycznie dotyczy on co trzecią osobę i jest dużym bolączką estetyczną, ponieważ włosy są brzydkie i nieprzyjemne w dotyku oraz często towarzyszy mu swędzenie skóry głowy.
Łupież jest bardzo widocznym skutkiem nieprawidłowej wymiany komórek skóry głowy. W przypadku łupieżu suchego są to małe, lekkie, suche łuski o bardzo cienkiej warstwie, odłączające się same. Łupież tłusty przybiera formę dużych, tłustych, grubszych łusek, które przylegają do skóry głowy.  W obu typach łupieżu, skóra głowy jest podrażniona i istnieje niezliczona ilość małych punktów zapalnych, które mają wpływ na zmianę normalnego cyklu wymiany komórkowej.
Kuracja Przeciw Łupieżowi składa się z Szamponu (200 ml) i Lotionu (50 ml), które zawierają pirytionian cynku oraz siarki i alfa-hydroksy kwasy owocowe.

Szampony:
Nagietek lekarski i krwawnik pospolity są odżywczymi, nawilżającymi aktywnymi składnikami w Szamponie Przeciw Łupieżowi suchemu. Bluszcz, skrzyp i szałwia to składniki zawarte w Szamponie redukującym tłusty łupież.

CLINICAL DERM
Kuracja odżywcza – Szampon (200 ml) i Emulsja (50 ml) do słabych włosów.

 

Wskazana jest dla włosów osłabionych, suchych i słabych. Kuracja polega na użyciu bardzo delikatnych, nieagresywnych detergentów, mlecznej emulsji z unikalną teksturą płynu oraz czystych, niezawierających tłuszczów koncentratach składników odżywczych, które wygładzają naskórek i przywracają wspaniale aksamitne włosy.

Kuracja zawiera: najczystsze ekstrakty manganu z malachitu – mangan stymuluje naturalną produkcję kolagenu. Ponadto w skład wchodzą również: chmiel, melisa i jemioła, odpowiadająca za elastyczną skórę i włosy. Białka i witaminy z nasion Meadowfoam przywracają naturalną równowagę nawilżenia.

CLINICAL DERM
Kuracja Mineralizująca – do zniszczonych włosów

TREATMENT MINERALIZING DAMAGED HAIR
SZAMPON – 200 ml i LOTION – 10 ampułek po 10 ml.

Ekskluzywny zabieg, który rozwiązuje problemy uszkodzonych, matowych i przerzedzonych włosów.  Zawiera on nowinki technologiczne z Laboratoriów Vivipharma, posiada potrójne działanie:

1.    Na włókno włosa – wyciąg z czystego miąższu aloesu(Aloe Barbadensis), który jest bogaty w aminokwasy i składniki mineralne czyniące włosy silniejsze, bardziej puszyste i ożywione.
2.    Na kolor włosów – zawiera ekstrakt z malachitu, minerału szlachetnego, który dostarcza włosom miedzi. Ten pierwiastek śladowy jest niezbędny do produkcji melaniny, skutecznie wpływa na wydzielanie naturalnego pigmentu włosów i zapobiega utlenianiu pod wpływem światła słonecznego, powodując zachowanie kolor włosów przez długi czas.
3.    Na skórę głowy – koncentraty polisacharydów, witaminy antyoksydacyjne, aloes to składniki odżywcze i tonizujące. Produkty te to intensywne bogactwo składników, które oddziałują zarówno na skórę głowy jak i włosy, stają się one mocniejsze, pełniejsze i błyszczące.

CLINICAL DERM
Kuracja Regenerująca dla Skóry Głowy i Włosów z BIO KOLAGENEM.

Zaawansowana technologia zawarta w Kuracji Regenerującej z BIO -KOLAGENEM pozwala na stosowanie jej w codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów wymagających szczególnej ochrony.

Kuracja zawiera: czysty kolagen, najważniejsze białko dla naszej skóry.

Rozpuszczony 90% kolagen morski w połączeniu z elastyną, witaminami i kwasem hialuronowym utrzymuje skórę i włosy nawilżone, odżywione oraz w stanie zregenerowanym. Kojące, przeciwzapalne i ochronne właściwości mocznika i alantoniny sprawiają, że Kuracja Regenerująca z Bio-Kolagenem to idealny zabieg dla suchej, odwodnionej skóry głowy, przy występujących zaczerwienieniach, podrażnionej przez łupież lub świąd.

BALSAM BIO KOLAGEN dla skóry głowy – 50 ml
BIO-COLLAGEN SCALP

Dzięki niezwykłej formule bogatej w kolagen, białka i witaminy, ta dwufazowa emulsja zalecana jest jako regenerujący, kojący, uspokajający oraz detoksykujący środek dla skóry głowy. Pomaga ona w odrywaniu się łupieżu oraz jest szczególnie wskazana w leczeniu drobnych otarć naskórka, podrażnieniach po depilacji, po goleniu lub zabiegach chemicznych, takich jak: farbowanie i inne zabiegi chemii fryzjerskiej.

SZAMPON BIO KOLAGEN z proteinami – 200 ml
BIO-COLLAGEN SHAMPOO PROTEIC

Szampon jest specjalnie przeznaczony dla delikatnej, wrażliwej lub odwodnionej skóry głowy. Zapewnia specjalne odżywianie skóry i cienkich oraz delikatnych włosów. Regeneruje ochronny płaszcz hydrolipidowy, przywraca równowagę skóry głowy, zwłaszcza po kuracjach medycznych.

CLINICAL DERM
Kuracja Rekonstrukcyjna

 

Regularna i zawsze w połączeniu z innymi produktami Clinical Derm Kuracja ta jest bardzo skuteczna w pielęgnacji suchych, delikatnych, uszkodzonych lub leczonych włosów.

Włosy są wrażliwymi, biernymi włóknami keratynowymi, których struktura pozwala na kształtowanie ich, zmianę koloru i modyfikację kształtu. Dlatego należy je odżywiać i chronić. Skuteczna i nieagresywna Kuracja Rekonstrukcyjna jest doskonałym produktem do stosowania. Spowoduje ona, że Twoje włosy będą piękne i czyste, dodając blasku Twojej osobie każdego dnia.

Jej korzystne działanie wynika z użycia skoncentrowanych białek, które są wyjątkowo bogate w minerały. Włosy otrzymują „nowe życie” po Kuracji.

Kuracja Rekonstrukcyjna zawiera:
–  Szampon Odżywczy oraz Lotion Odżywczy
–  Szampon i Lotion Mineralizujący do włosów zniszczonych,
–  Instant Krem do rozczesywania
–  Maskę Regenerującą do każdego rodzaju włosów.

Tak jak ty potrzebujesz właściwej zmiany diety co jakiś czas, tak Twoje włosy potrzebują
Kuracji Rekonstrukcyjnej od czasu do czasu.

CLINICAL DERM
Szampon Naturalny

DERMA-OIL SHAMPOO NEUTRAL
Neutralny, normalizujący szampon do włosów – 200 ml

Szampon Neutralny pozostawia włosy błyszczące, lśniące i bardzo puszyste.

Ze względu na współczesne zwyczaje i potrzeby wiele osób często myje włosy. Pielęgnacja włosów zaczyna się od dobrego szamponu, który możemy stosować codziennie. Szampon Neutralny jest stworzony z naturalnych składników, dzięki czemu może być on stosowany do wszystkich rodzajów włosów, w tym delikatnych włosów u dzieci. Dzięki pH o wartości 7,3 (takim samym jak łzy) nigdy nie będzie powodował łzawienia.

Głęboko oczyszcza i nawilża:
–  Dzięki wyciągowi z rumianku posiada silne działanie kojące,
–  Jest o właściwościach przeciwzapalnych płynących z  alphabisabolu,
–  Właściwości ochronne wynikają z wchodzącej w skład melisy (Lemon-balsam),
–  Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe wynikają z zawartości ekstraktu z nagietka (Marigold – decongestant), jest to środek zalecany dla osób cierpiących na opryszczkę,
–  Ponadto wchodząca w skład: jemioła (Mistletoe) – posiada właściwości uspokajające, koper – odświeżające, a odżywcze właściwości biorą się z zawartości chmielu i krwawnika (Yarrow).

CLINICAL DERM
Instant Krem

INSTANT DETANGLING CREAM
Krem do natychmiastowego rozczesywania włosów – 100g/250g

Jest to prawdziwy zabieg kosmetyczny, który sprawia, że włosy stają się lśniące, jedwabiste i nieporównywalnie ładniejsze.

Skóra głowy jest zawsze chroniona przez płaszcz hydrolipidowy, natomiast włosy wymagają odpowiedniego nawilżania i ochrony. Instant Krem działa natychmiastowo dzięki dużemu stężeniu aktywnych składników odżywczych, uelastyczniających i mocno nawilżających. Dzięki bogactwu swoich składników ułatwia rozczesywanie włosów i restrukturyzuje je, nawet przy trudnych włosach etnicznych lub przedłużanych.
Instant Krem nadaje się szczególnie do eliminacji węzłów delikatnych włosów dzieci. Instant Krem zawiera mono i di-sacharydy w naturalnym połączeniu z aminokwasami, które w znacznym stopniu zwiększają wilgotność i elastyczność włosów.

D-fruktoza, D-glukozy, sacharozy, mocznik, dekstryna, L-alanina, Kwasu L-glutaminowego, Kwas L-asparaginowy

Połączenie tych naturalnych substancji ma bezpośredni wpływ na głębokie kondycjonowanie włosów. Włosy są mocniejsze, bardziej witalne i elastyczne, każdy włos jest zamknięty w mikroskopijne powłoki, które zamykają rozdwojone końcówki. Nadają one puszystość oraz zapewniają znaczne zwiększenie ochrony przed zanieczyszczonym powietrzem i wpływami warunków atmosferycznych.

Przydatne wskazówki w celu utrzymania gęstych, czystych i zdrowych włosów:

Nie ma ustalonej zasady mycia włosów, które zazwyczaj łatwo i szybko się brudzą. Nie ma w tym nic złego, że często myjemy włosy, ale ważne jest żeby twoje włosy były myte prawidłowo, bez użycia złych produktów.

Możesz mieć delikatne oczyszczone włosy używając Szamponów Clinical Derm – usuwają one wszelkie pozostałości i skutecznie myją, dając głowie i włosom ich dermo-fizjologiczną barierę ochronną.
W przypadku łupieżu, łojotoku i wypadania włosów zaleca się stosowanie poszczególnych Szamponów Clinical Derm na mokre włosy; pozostawić na 3 do 5 minut i spłukać. Jeśli to konieczne, powtórzyć mycie Szamponem Clinical Derm, szczególnie przy długich włosach.

Lotion Clinical Derm zawiera funkcjonalne cząsteczki potrzebne do zrównoważenia i przywrócenia brakujących składników odżywczych włosom i skórze głowy. Stosowanie Lotionu Clinical Derm jest zawsze niezbędne w celu optymalizacji efektów stosowania szamponu.

Po użyciu szamponu wskazana jest aplikacja Instant KREM pomocnego przy rozczesywaniu włosów oraz zawierającego formy hydro – ochronne, które nadają miękkość i połysk włosom. Instant KREM chroni je przed szkodliwym działaniem wynikającym z użycia suszarki do włosów lub prostownicy.

W przypadku włosów cienkich i słabych, który mają tendencję do łamania się sugeruje się używanie Maski Regenerującej 1-2 razy w tygodniu, w zależności od tego ile włosów jest uszkodzonych. Maskę Regenerującą można również stosować na włosy suche, jako żel do ich kształtowania.

Przed techniczną obróbką fryzjerską, taką jak: koloryzacja, trwała ondulacja lub stylizacja fryzury, zawsze chroń skórę głowy i włosy stosując Odżywczy Lotion Clinical Derm. Poprawia on elastyczność, kolor i głębię włosów oraz ich utrwalenie.